Võta ühendust +372 5812 2035
KRAURE OÜ, Tamme 23-6 Haapsalu 90508

Matkaauto reisi planeerimine

Matkaautodega reisimise populaarsus on viimastel aastatel üha enam kasvanud. Kui olete planeerimas reisimist autoelamuga, siis tasub lugeda edasist postitust.

Millal alustada reisi planeerimist?

Kui plaanite matkabussi rentida, siis soovitame oma reisi planeerida varakult. Mida varem oma puhkuseplaanid paika panete, seda suurem on tõenäosus, et saate just endale sobiva ja meeldiva matkaauto. Suvehooaeg on kõige populaarsem ning broneeringud suveks tasub teha juba kevadel.

Kuidas marsruuti planeerida?

Marsruudi planeerimine on matkaautoga reisimisel väga oluline. Ka sellega soovitame alustada varakult ning teha eeltööd. Kindlasti varuge piisavalt aega, sest sageli jääb tee peale huvitavaid kohti, mida algses marsruudis pole planeeritud. Matkaautoga reisimise eesmärk ei peaks olema paljude kilomeetrite läbimine, vaid kaunid vaated ja meeldivad kohad, mida uudistada. Soovitame mitte planeerida ühte päeva sõitmist rohkem kui 500 km. Kindlasti arvestage oma puhkusesse ka vabu päevi, et sihtkoha elu ja olu nautida.
Kui Eestis on matkaautodega sõitmine ja peatumine lubatud pea igal pool, siis mujal Euroopas tasub arvestada, et ööbima jäädes tuleb autoelamu parkida karavaniparki. Rohkem infot Euroopa karavaniparkide kohta leiad siit: https://www.campingeurope.com/. Kindlasti tuleb karavaniga reisides arvestada tunnelite läbimisel ja laevade/praamide kasutamisel matkaauto gabariitidega, mis on tavalisest autost suuremad.

Millega matkaautot valides arvestada?

Autoelamu valimisel lähtuge oma soovidest ning reisijate vanusest ja arvust.

Matkaautos peab olema sõidu- ja magamiskoht kõigile reisijatele. Arvestage, et kui reisite väikelastega, siis on ka autoelamus sõitmisel vajalik lapse vanusele vastav turvavarustus.

Suvisel ajal reisides valige kindlasti matkabuss, millel on konditsioneer ka elamuosas, sest see tagab hea kliima ja meeldiva une ka soojadeks suveöödeks.

Suviti tõuseb päike varakult. Kui Sulle ei meeldi ärgata koos esimeste päikesekiirtega ja soovid nautida pikemat uinakut, siis soovitame valida matkaauto, millel on pimendavad kardinad kõikidele akendele. Lisaks pööra tähelepanu, et akendel oleks ees sääsevõrgud!

Kui soovite autoelamuga kaasa võtta ka välimööbli, grilli, jalgrattad, tõukerattad, surfilauad ja muu puhkuseks vajaliku, siis veenduge, et matkaautol oleks piisavalt suur garaaž ja rattahoidjad.

“Hästi planeerides reis tagab meeldiva puhkuse kõigile!”

Mida puhkusele kaasa võtta?

Kas oled kogenud, et hotellis magades ei ole padi selline nagu sulle meeldiks või on tekk liiga lühike või tekikoti asemel on vaid lina, mis öösel paigast ära liigub? Matkaautoga reisides on võimalik oma tekid, padjad ja voodiriided ise kaasa võtta ning sellega tekitada tunne, nagu magaksid omas kodus. Kui aga tunned, et peale puhkust on viimase asi, mida sa teha soovid, voodiriidete pesemine ja vahetamine, siis on võimalik tekid-padjad-voodiriided koos autoga rentida.

Soovitame koos matkaautoga rentida ka nõudekomplekt, milles on kõik vajalikud tassid, klaasid, taldrikud, kausid, noad, kahvlid ja kõik muu, mida söögi tegemiseks vajad. Meie oleme oma nõudekomplekti kokku pannud kvaliteetsetest matkanõudest, mis on purunemiskindlad.

Matkaauto rentimisel arvestage, et matkaauto väljastamisel antakse põhjalik ülevaade ja õpetus auto ja lisavarustuse kasutamisest. Varuge selleks aega, eriti kui tegemist on esimese matkauto reisiga.

Küsimuste ja lisainfo korral võtke julgelt ühendust!

MATCAR matkaautode rent